Yhteystiedot

V. Leino Oy

Meidän tarinamme

 

V. Leino Oy on nuorekas ja kehittyvä K-Rauta- ketjuun kuuluva rauta- ja maatalouskauppa,  yli 119 vuoden kokemuksella. Myymälät toimivat Karkkilassa sekä Läyliäisissä.

Monipuolisesta valikoimasta saat kaikki rakentamiseen tarvittavat tuotteet, aina perustuksista peltikattoon. Meiltä löydät kaikki tarvitsemasi tyylikkääseen ja muodikkaaseen sisustukseen , tapeteista lattiamateriaaleihin ja kylpyhuonekalustuksista valaistukseen. Unohtamatta tekemiseen tarvittavat työvälineet. Meiltä saat myös suunnittelu- ja asennuspalvelua, mm. ulko-ovien asennusta, piharakennusten kasausta ym.

Tarjoamme asiakkaillemme myös joustavaa ja edullista kuljetuspalvelua, jonka hoidamme omalla kuljetuskalustollamme. Kuljetuskalustomme koostuu täysperävaunuyhdistelmistä, nuppiautoista sekä pienemmistä lava- ja pakettiautoista. Toimitamme pienet ja suuret toimitukset ympäri Suomen.

Karkkilan myymälä

Karkkilan myymälä sijaitsee Karkkilan teollisuusalueella, aivan 2-tien varrella. Myymälästä löytyy ratkaisut eri rakennusvaiheiden toteutukseen, kattavat valikoimat sisustustuotteita, sekä monipuolinen valikoima erilaisia työvälineitä tarvikkeineen. Myymälässä sinua auttavat ammattitaitoiset myyjämme!

Läyliäisten myymälä

Läyliäisten myymälä ja suurvarasto sijaitsee Lopen Läyliäisissä, aivan kivenheiton päästä esim. Riihimäeltä ja Hyvinkäältä. Läyliäisistä löytyy tuotteet aina kaikista perusrakennustarvikkeista arjen pienempiin töihin. Isoja ja pieniä erikoiseriä moneen lähtöön! Erikoiseristä tiedot päivittyvät Facebookkiin. Muista tarkkailla sivuja!

Läyliäisten myymälän yhteydessä sijaitsee myös Leinon oma Löytöliiteri. Löytöliiteri on isojen tuote- ja poistoerien erikoismyymälä. Liiteristä löydät hurjasti erilaisia tuotteita ja tuoteryhmiä, saattaa siellä olla jotakin eri vuosikymmeniltäkin! Tuote-erät vaihtuvat koko ajan ja tavaraa tuodaan lisää melkein päivittäin. Löytöliiterissä voit tehdä todellisia löytöjä! Tämä pitää nähdä!

Löytöliiteri sijaitsee K-Rauta Läyliäisten myymälän yhteydessä, osoitteessa Parkkaajantie 4, 12600 Läyliäinen.

Löytöliiterin kesän 2024 avajaisia vietetään pe 10.5. klo 9 alk. ja Löytöliiterin ovet  on avoinna jatkossa kesän ajan pe 9-18 ja la 9-14. 

Lämpimästi tervetuloa tekemään edullisia löytöjä LÖYTÖLIITERIIN!  🙂

V.Leino Oy

Parkkaajantie 4
12600 Läyliäinen
y-tunnus: 0150886-9

Verkkolaskutusosoiteet:

Tavaraostolaskut, K-Rauta Karkkila ja Läyliäinen:
Verkkolaskuosoite:  00370150886903
Operaattoritunnus: E204503
Välittäjä: OpusCapita Solutions Oy

———

Kululaskut, K-Rauta Karkkila ja Läyliäinen:
Verkkolaskuosoite: 00370150886901
Operaattoritunnus: E204503
Välittäjä: OpusCapita Solutions Oy

Kauppiaat

Kauppiaat
Juha Leppänen
p. 040 710 4608
juha.leppanen@k-rauta.fi

Anne Leppänen
p. 040 577 3386
anne.leppanen@k-rauta.fi

Yritysmyynti, rakennustarvike

Yritysmyynti / rakennustarvike
Pekka Leppänen
p. 040 710 4634
pekka.leppanen@k-rauta.fi

Logistiikka

Logistiikka
Mikko Leppänen
p. 0400 361 835
mikko.leppanen@k-rauta.fi

Kuljetus

Kuljetus

Lauri Fredriksson
Samuel Lankonen
Pasi Lehtiniemi
Jarno Saari

Laskutus ja myyntireskontra

Laskutus, myyntireskontra
Anne Nummenranta
p. 040 184 8351
anne.nummenranta@k-rauta.fi
Konttoripalvelut
Parkkaajantie 4 (2. kerros)
12600 Läyliäinen

Ostoreskontra

Ostoreskontra
Sirpa Kuparinen
p. 040 710 4616
sirpa.kuparinen@k-rauta.fi

Konttoripalvelut
Parkkaajantie 4 (2. kerros)
12600 Läyliäinen

K-Rauta Karkkila

Osoite

Yrittäjäntie 24
03600 Karkkila
Puh. 020 7552 500
v.leino@k-rauta.fi

Aukioloajat

Ma-pe 08:00-18:00
La 08:00-15:00
Su 10:00-14:00

Yritysmyynti

Yritysmyynti / rakennustarvike / LVI
Tapani Salin
040 710 4643
tapani.salin@k-rauta.fi

Yritysmyynti

Yritysmyynti
Petri Palonen
040 710 4633
petri.palonen@k-rauta.fi

Rakennustarvike

Rakennustarvike
Teemu Janger
0400 962 599
teemu.janger@k-rauta.fi

Työväline

Työväline
Mika Teivonen
040 710 4638
mika.teivonen@k-rauta.fi

Pienkone, työväline

Pienkone, työväline
Jarno Andelin
050 479 62 68
jarno.andelin@k-rauta.fi

Sisustus, LVI ja sähkö

Sisustus, LVI –ja sähkö
Jussi Muurainen
040 710 4635
jussi.muurainen@k-rauta.fi

Sisustus

Sisustus
Mikko Nuolioja
040 710 4637
mikko.nuolioja@k-rauta.fi

Sisustus

Sisustus
Mika Hynninen
040 710 4610
mika-tapio.hynninen@k-rauta.fi

Piha & puutarha

Piha ja puutarha
Marjon Kauppinen
040 710 4614
marjon.a.kauppinen@k-rauta.fi

Myymälämyynti, HR, Markkinointi

Myymälämyynti / markkinointi
Heidi Hänninen
040 710 4867
heidi.hanninen@k-rauta.fi

Myymälämyynti ja kassapalvelut

Myymälämyynti ja kassapalvelut
Marjo Malin
p.040 710 4628
p. 040 710 4605
marjo.malin@k-rauta.fi

Kassapalvelut

Kassapalvelut
Pia Jokelainen
040 710 4628
pia.jokelainen@k-rauta.fi

Varastopalvelut

Varastopalvelut
Lasse Teinilä
040 710 4636
lasse.a.teinila@k-rauta.fi

Varastopalvelut

Varastopalvelut
Ville Eteläinen
p. 050 593 33 77
v.leino@k-rauta.fi

Varastopalvelut

Varastopalvelut
Henri Tuomola
p. 040 710 4959
v.leino@k-rauta.fi

Varastopalvelut

Varastopalvelut
Keijo Suhonen
p. 040 710 4644
v.leino@k-rauta.fi

K-Rauta Läyliäinen

Osoite

Parkkaajantie 4,
12600 Läyliäinen
Puh. 020 7552 550
v.leino@k-rauta.fi

Aukioloajat
Ma-to 08:00-17:00
Pe 08:00-18:00
La 09:00-14:00

Yritysmyynti, rakennustarvike

Yritysmyynti / rakennustarvike
Pekka Leppänen
p. 040 710 4634
pekka.leppanen@k-rauta.fi

Rakennustarvike-ja maatalous

Rakennustarvike-ja maatalous
Anne Niinikoski
p. 040 710 4613
anne.niinikoski@k-rauta.fi

Myymälämyynti

Myymälämyynti
Heikki Koski
p. 050 348 4938
heikki.a.koski@k-rauta.fi

Myymälämyynti ja kassapalvelut

Kassapalvelut ja myymälämyynti
Minna Kivinen
040 710 4604
minna.kivinen@k-rauta.fi

Varastopalvelut

Varastopalvelut
Tom Koivikko
p. 040 710 4606
v.leino@k-rauta.fi

Varastopalvelut

Varastopalvelut
Petri Piironen
p. 040 710 4645
v.leino@k-rauta.fi

Varastopalvelut

Varastopalvelut
Lauri Koskimäki
p. 040 184 7996
v.leino@k-rauta.fi

Varastopalvelut

Varastopalvelut
Antti Pylväinen
p. 040 710 4622
v.leino@k-rauta.fi