Yhteystiedot

V. Leino Oy

Meidän tarinamme

 

V. Leino Oy on nuorekas ja kehittyvä K-Rauta- ketjuun kuuluva rauta- ja maatalouskauppa, 114 vuoden kokemuksella. Myymälät toimivat Karkkilassa sekä Läyliäisissä.

Monipuolisesta valikoimasta saat kaikki rakentamiseen tarvittavat tuotteet, aina perustuksista peltikattoon. Meiltä löydät kaikki tarvitsemasi tyylikkääseen ja muodikkaaseen sisustukseen , tapeteista lattiamateriaaleihin ja kylpyhuonekalustuksista valaistukseen. Unohtamatta tekemiseen tarvittavat työvälineet. Meiltä saat myös suunnittelu- ja asennuspalvelua, mm. ulko-ovien asennusta, piharakennusten kasausta ym.

Tarjoamme asiakkaillemme myös joustavaa ja edullista kuljetuspalvelua, jonka hoidamme omalla kuljetuskalustollamme. Kuljetuskalustomme koostuu täysperävaunuyhdistelmistä, nuppiautoista sekä pienemmistä lava- ja pakettiautoista. Toimitamme pienet ja suuret toimitukset ympäri Suomen.

Karkkilan myymälä

Karkkilan myymälä sijaitsee Karkkilan teollisuusalueella, aivan 2-tien varrella. Myymälästä löytyy ratkaisut eri rakennusvaiheiden toteutukseen, kattavat valikoimat sisustustuotteita, sekä monipuolinen valikoima erilaisia työvälineitä tarvikkeineen. Myymälässä sinua auttavat ammattitaitoiset myyjämme!

Läyliäisten myymälä

Läyliäisten myymälä ja suurvarasto sijaitsee Lopen Läyliäisissä, aivan kivenheiton päästä esim. Riihimäeltä ja Hyvinkäältä. Läyliäisistä löytyy tuotteet aina kaikista perusrakennustarvikkeista arjen pienempiin töihin. Isoja ja pieniä erikoiseriä moneen lähtöön! Erikoiseristä tiedot päivittyvät Facebookkiin. Muista tarkkailla sivuja!

Läyliäisten myymälän yhteydessä sijaitsee myös Leinon oma Löytöliiteri. Löytöliiteri on isojen tuote- ja poistoerien erikoismyymälä. Liiteristä löydät hurjasti erilaisia tuotteita ja tuoteryhmiä, saattaa siellä olla jotakin eri vuosikymmeniltäkin! Tuote-erät vaihtuvat koko ajan ja tavaraa tuodaan lisää melkein päivittäin. Löytöliiterissä voit tehdä todellisia löytöjä! Tämä pitää nähdä!

V. Leino Oy

Kauppias
Juha Leppänen
p. 040 710 4608
juha.leppanen@k-rauta.fi

Kauppias
Anne Leppänen
p. 040 577 3386
anne.leppanen@k-rauta.fi

Logistiikka
Mikko Leppänen
p. 0400 361 835
mikko.leppanen@k-rauta.fi

Yritysmyynti / rakennustarvike
Pekka Leppänen
p. 040 710 4634
pekka.leppanen@k-rauta.fi

Konttoripalvelut
Parkkaajantie 4 (2krs)
12600 Läyliäinen

Laskutus ja myyntireskontra
Anne Nummenranta
p. 040 184 8351
anne.nummenranta@k-rauta.fi

Ostoreskontra
Sirpa Kuparinen
p. 040 710 4616
sirpa.kuparinen@k-rauta.fi

Kuljetus
Pasi Lehtimäki
Jarno Rissanen
Timi Suni

K-Rauta Karkkila

Osoite

Yrittäjäntie 24
03600 Karkkila
Puh. 020 7552 500
v.leino@k-rauta.fi

Aukioloajat
Ma-pe 08.00-18.00
La 09.00-14.00

Yritysmyynti
Tapani Salin
040 710 4643
tapani.salin@k-rauta.fi

Heikki Koski
040 710 4633
heikki.koski@k-rauta.fi

Rakennustarvike
Teemu Janger
0400 962 599
teemu.janger@k-rauta.fi
v.leino@k-rauta.fi

Työväline
Mika Teivonen
040 710 4638
mika.teivonen@k-rauta.fi

Työväline ja puutarhakoneet
Kaj Koivisto
040 710 4630
kaj.koivisto@k-rauta.fi

Sisustus, LVI –ja sähkö
Jussi Muurainen
040 710 4635
jussi.muurainen@k-rauta.fi

Sisustus
Leila Ronkainen
040 710 4637
leila.ronkainen@k-rauta.fi

Piha ja puutarha / eläintarvikkeet sekä rehut
Laura Rinkinen
040 710 4627
laura.rinkinen@k-rauta.fi

Piha ja puutarha / markkinointi
Heidi Hänninen
040 710 4867
heidi.hanninen@k-rauta.fi

Kassapalvelut
Irene Sirviö
040 710 4628
v.leino@k-rauta.fi

Varastopalvelut
Lasse Teinilä
Niklas Henriksson
Rasmus Mahlamäki
Keijo Suhonen
Henri Tuomola
Heiki Kangur

K-Rauta Läyliäinen

Osoite

Parkkaajantie 4,
12600 Läyliäinen
Puh. 020 7552 550
layliainen.leino@k-rauta.fi

Aukioloajat
Ma-to 08:00-17:00
Pe 08:00-18:00
La 09:00-14:00

Yritysmyynti / rakennustarvike
Pekka Leppänen
p. 040 710 4634
pekka.leppanen@k-rauta.fi

Rakennustarvike-ja maatalous
Anne Aaltonen
p. 040 710 4613
anne.aaltonen@k-rauta.fi

Myymälämyynti ja kassapalvelut
Suvi Leino
p. 040 710 4604
layliainen.leino@k-rauta.fi

Marjo Malin
p. 040 710 4604
marjo.malin@k-rauta.fi

Varastopalvelut
Petri Piironen
Mikko Viitanen
Lauri Koskimäki