Yhteystiedot

V. Leino Oy

Meidän tarinamme

 

V. Leino Oy on nuorekas ja kehittyvä K-Rauta- ketjuun kuuluva rauta- ja maatalouskauppa, 114 vuoden kokemuksella. Myymälät toimivat Karkkilassa sekä Läyliäisissä.

Monipuolisesta valikoimasta saat kaikki rakentamiseen tarvittavat tuotteet, aina perustuksista peltikattoon. Meiltä löydät kaikki tarvitsemasi tyylikkääseen ja muodikkaaseen sisustukseen , tapeteista lattiamateriaaleihin ja kylpyhuonekalustuksista valaistukseen. Unohtamatta tekemiseen tarvittavat työvälineet. Meiltä saat myös suunnittelu- ja asennuspalvelua, mm. ulko-ovien asennusta, piharakennusten kasausta ym.

Tarjoamme asiakkaillemme myös joustavaa ja edullista kuljetuspalvelua, jonka hoidamme omalla kuljetuskalustollamme. Kuljetuskalustomme koostuu täysperävaunuyhdistelmistä, nuppiautoista sekä pienemmistä lava- ja pakettiautoista. Toimitamme pienet ja suuret toimitukset ympäri Suomen.

Karkkilan myymälä

Karkkilan myymälä sijaitsee Karkkilan teollisuusalueella, aivan 2-tien varrella. Myymälästä löytyy ratkaisut eri rakennusvaiheiden toteutukseen, kattavat valikoimat sisustustuotteita, sekä monipuolinen valikoima erilaisia työvälineitä tarvikkeineen. Myymälässä sinua auttavat ammattitaitoiset myyjämme!

Läyliäisten myymälä

Läyliäisten myymälä ja suurvarasto sijaitsee Lopen Läyliäisissä, aivan kivenheiton päästä esim. Riihimäeltä ja Hyvinkäältä. Läyliäisistä löytyy tuotteet aina kaikista perusrakennustarvikkeista arjen pienempiin töihin. Isoja ja pieniä erikoiseriä moneen lähtöön! Erikoiseristä tiedot päivittyvät Facebookkiin. Muista tarkkailla sivuja!

Läyliäisten myymälän yhteydessä sijaitsee myös Leinon oma Löytöliiteri. Löytöliiteri on isojen tuote- ja poistoerien erikoismyymälä. Liiteristä löydät hurjasti erilaisia tuotteita ja tuoteryhmiä, saattaa siellä olla jotakin eri vuosikymmeniltäkin! Tuote-erät vaihtuvat koko ajan ja tavaraa tuodaan lisää melkein päivittäin. Löytöliiterissä voit tehdä todellisia löytöjä! Tämä pitää nähdä!

V.Leino Oy

Parkkaajantie 4
12600 Läyliäinen
y-tunnus: 0150886-9

Kauppiaat

Kauppiaat
Juha Leppänen
p. 040 710 4608
juha.leppanen@k-rauta.fi

Anne Leppänen
p. 040 577 3386
anne.leppanen@k-rauta.fi

Yritysmyynti, rakennustarvike

Yritysmyynti / rakennustarvike
Pekka Leppänen
p. 040 710 4634
pekka.leppanen@k-rauta.fi

Logistiikka

Logistiikka
Mikko Leppänen
p. 0400 361 835
mikko.leppanen@k-rauta.fi

Kuljetus

Kuljetus
Pasi Lehtiniemi
Jarno Rissanen
Timi Suni

Laskutus ja myyntireskontra

Laskutus, myyntireskontra
Anne Nummenranta
p. 040 184 8351
anne.nummenranta@k-rauta.fi
Konttoripalvelut
Parkkaajantie 4 (2. kerros)
12600 Läyliäinen

Ostoreskontra

Ostoreskontra
Sirpa Kuparinen
p. 040 710 4616
sirpa.kuparinen@k-rauta.fi

Konttoripalvelut
Parkkaajantie 4 (2. kerros)
12600 Läyliäinen

K-Rauta Karkkila

Osoite

Yrittäjäntie 24
03600 Karkkila
Puh. 020 7552 500
v.leino@k-rauta.fi

Aukioloajat
Ma-pe 08.00-18.00
La 09.00-14.00

Yritysmyynti

Yritysmyynti
Tapani Salin
040 710 4643
tapani.salin@k-rauta.fi

Yritysmyynti

Yritysmyynti
Petri Palonen
040 710 4633
petri.palonen@k-rauta.fi

Rakennustarvike

Rakennustarvike
Teemu Janger
0400 962 599
teemu.janger@k-rauta.fi
v.leino@k-rauta.fi

Työväline

Työväline
Mika Teivonen
040 710 4638
mika.teivonen@k-rauta.fi

Sisustus, LVI ja sähkö

Sisustus, LVI –ja sähkö
Jussi Muurainen
040 710 4635
jussi.muurainen@k-rauta.fi

Sisustus

Sisustus
Leila Ronkainen
040 710 4637
leila.ronkainen@k-rauta.fi

Piha & puutarha

Piha ja puutarha
Marjon Kauppinen
040 710 4614
marjon.a.kauppinen@k-rauta.fi

Piha & puutarha, Markkinointi

Piha ja puutarha / markkinointi
Heidi Hänninen
040 710 4867
heidi.hanninen@k-rauta.fi

Kassapalvelut

Kassapalvelut
Irene Sirviö
040 710 4628
v.leino@k-rauta.fi

Kassapalvelut

Kassapalvelut
Camilla Teivonen
040 710 4627
camilla.teivonen@k-rauta.fi

Varastopalvelut

Varastopalvelut
Niklas Henriksson

Varastopalvelut

Varastopalvelut
Keijo Suhonen

Varastopalvelut

Varastopalvelut
Henri Tuomola

Varastopalvelut

Varastopalvelut
Heiki Kangur

Varastopalvelut

Varastopalvelut
Lasse Teinilä
040 710 4636

K-Rauta Läyliäinen

Osoite

Parkkaajantie 4,
12600 Läyliäinen
Puh. 020 7552 550
layliainen.leino@k-rauta.fi

Aukioloajat
Ma-to 08:00-17:00
Pe 08:00-18:00
La 09:00-14:00

Yritysmyynti, rakennustarvike

Yritysmyynti / rakennustarvike
Pekka Leppänen
p. 040 710 4634
pekka.leppanen@k-rauta.fi

Rakennustarvike-ja maatalous

Rakennustarvike-ja maatalous
Anne Niinikoski
p. 040 710 4613
anne.niinikoski@k-rauta.fi

Myymälämyynti ja kassapalvelut

Myymälämyynti ja kassapalvelut
Suvi Leino
p. 040 710 4604
layliainen.leino@k-rauta.fi

Myymälämyynti ja kassapalvelut

Myymälämyynti ja kassapalvelut
Marjo Malin
p. 040 710 4604
marjo.malin@k-rauta.fi

Varastopalvelut

Varastopalvelut
Lauri Koskimäki
Petri Piironen
Mikko Viitanen